اگر جواب آزمایش ازدواج مثبت باشد

تاریخ انتشار: 27 آذر 0 | دسته بندی : بیوشیمی

تفسیر آزمایش متخصص

پزشکان متخصص دکترلاندا بصورت اورژانسی، فایل صوتی یا تلفنی، جواب را بصورت تخصصی برایتان تفسیر می‌کنند. مناسب نتایج غیرطبیعی ( برگه‌ای 20 تومان )

تفسیر آزمایش عمومی

پزشکان عمومی دکترلاندا بصورت اورژانسی، فایل صوتی یا تلفنی، جواب را برایتان تفسیر می‌کنند.مناسب تفسیر آزمایش‌های عمومی ( برگه‌ای 12 تومان )

تفسیر آزمایش هوش مصنوعی

کامل‌ترین استخراج اطلاعات جواب آزمایش‌تان با بررسی بیش از 18 هزار صفحه متن تخصصی پزشکی و گزارش وضعیت و تعریف تک تک آزمایش‌های شما ( بزودی )اگر جواب آزمایش ازدواج مثبت باشد چه می‌شود؟ در این مطلب می‌خوانید:

آزمایش‌های قبل ازدواج به منظور تشخیص بیماری و یا مشکلاتی در هر یک از دو فرد، قبل از ثبت رسمی‌ازدواج است چرا که مواردی چون بیماری تالاسمی ‌یا اعتیاد می‌تواند برسرنوشت هر دو نفر و فرزند آینده آن‌ها اثر بگذارد. در نتیجه اطلاع از وضعیت سلامتی هر یک بسیار مهم است.

اعتیاد یکی از اولین دلایل فروپاشیدن خانواده‌های ایرانی است، به همین علت آزمایش اعتیاد از آزمایشات پیش از ازدواج محسوب می‌شود و برای ثبت رسمی‌ازدواج اجباری است. این تست با نمونه ادرار از هردو فرد انجام می‌شود و نیازی به ناشتا بودن ندارد .در این آزمایش مواد اعتیاد آور یا بازمانده آن ها در ادرار شناسایی می‌شود.

اگر جواب آزمایش ازدواج مثبت باشد ، این نتیجه به صورت رسمی‌گزارش می‌شود و در صورتی که طرف مقابل با وجود نتیجه آزمایش اعتیاد مثبت همچنان تمایل به ازدواج داشته باشد طبق قانون در آینده نمی‌تواند به علت اعتیاد درخواست طلاق دهد.

مثبت شدن جواب به معنی مصرف احتمالی مواد مخدر است. توجه کنید که اگر جواب آزمایش ازدواج مثبت باشد و احتمال می‌دهید بخاطر مصرف دارویی خاص، بصورت کاذب مثبت شده است، می‌توانید نام دارو رو به آزمایشگاه بگویید و از آزمایشگاه درخواست انجام آزمایشات تکمیلی چون TLC یا HPLC کنید. در این آزمایش‌ها روی همان نمونه ادرار آزمایش دارویی که مصرف کرده‌اید نیز انجام می‌شود و وجود آن دارو حرف شما را ثابت می‌کند. هزینه آزمایش تی ال سی را جدای از آزمایش اول باید پرداخت کنید و چند روزی نیز منتظر آماده شدن جواب آن بمانید.

در جواب اشتباه آزمایش، آزمایشگاه بهیچ وجه تقصیری در موارد مثبت کاذب ندارد و بدلیل واکنش‌های شیمیایی معمول این تداخل ایجاد می‌شود. توصیه اصلی این است که فرد از مصرف داروهای زیر قبل از انجام تست اعتیاد خودداری کند زیرا می‌توانند باعث مثبت شدن کاذب تست اعتیاد شوند:

مسکن ها Analgesics/ NSAIDS))

از جمله

· Daypro (oxaprozin)

· tramadol

· Advil (ibuprofen) and Aleve (naproxen)

آنتی بیوتیک ها(Antibiotics)

آنتی بیوتیک های کوینولون از جمله

· Levaquin (levofloxacin)

· Cipro (ciprofloxacin)

همچنین

· Rifampin

ضد افسردگی ها(Antidepressants)

· Wellbutrin (bupropion)

· Prozac (fluoxetine)

· Seroquel (quetiapine)

· Effexor (venlafaxine)

· trazodone

· amitriptyline

آنتی هیستامین (Antihistamines)

· diphenhydramine (like Benadryl)

· Doxylamine

محرک های سیستم اعصاب مرکزی Central nervous system (CNS)

· Ritalin (methylphenidate)

ضدسرفه (Cough suppressant)

· Dextromethorphan

ضد احتقان(Decongestants)

· Sudafed (pseudoephedrine)

مسدود کننده های پمپ پروتونی(Proton pump inhibitors)

· Prilosec (omeprazole)

· Nexium (esomeprazole)

· Prevacid (lansoprazole) (1)

می‌توانید با پزشک درباره‌ی تفسیر آزمایش ازدواج خود و احتمال تداخل دارویی با این نتایج مشورت کنید.

منابع:

https://www.singlecare.com/blog/medications-that-cause-false-positive-drug-test/

- - - - - - - - - - - - - - -مقاله های مشابه - - - - - - - - - - - - - - -