آزمایش یا خیالی آسوده

امروزه با گسترش فناوری اطلاعات در همه جنبه‌های زندگی فردی جامعه بشری، انسان روز به روز بسمت زندگی آگاهانه‌تر و راحت‌تر پیش می‌رود . از سوی دیگر سلامتی نیز بعنوان گوهری زیبا و باستانی در طی زمان همیشه برای انسان‌ها با ارزش بوده است.

اتصال فناوری اطلاعات با علوم پزشکی و سلامت موضوعی است که طی سال‌های اخیر با هدف بهبود سلامتی جامعه و افزایش بازدهی سیستم بهداشت و درمان و… در کشور‌های مختلف دنیا مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر لاندا آمده است تا با کمک اینترنت فاصله پزشک و بیمار را کمتر کند و باعث آگاهی بیشتر فرد دربا‌ره‌ی آزمایشات و وضعیت سلامتی خود شود.

هرساله هزینه بسیار زیادی صرف انجام آزمایشات مختلف پزشکی در سطح ایران می‌شود با این حال، اغلب زمان کافی برای تحلیل نتایج، تداخلات و ارتباط پارامتر‌های مختلف آن صرف نمی‌شود و میوه این اطلاعات با ارزش اغلب ناقص برداشت می‌شود. ما آمده‌ایم که با تیم پزشکان خود در سریعترین زمان ممکن، حداکثر اطلاعات، دانسته‌ها و توصیه‌ها را از نتایج آزمایشات افراد به آنها بدهیم.

مواردی که در خواندن، تفسیر و توضیح جواب آزمایش پزشکان ما به آن می‌پردازند شامل:

  • 1- توضیح هدف انجام آزمایش مثلا چرا آزمایش غربالگری جنین درخواست می‌شود؟
  • 2- توضیح مکانیسم و عملکرد پارامتر اندازه‌گیری شده در بدن مثلا نقش TSH در بدن چیست؟
  • 3- توضیح شرایط کلی بیمار ( شرایط خطرناک یا غیر خطرناک ) مثلا سطح پایین G6PD چقدر خطرناک است؟
  • 4- توضیح میزان صحت و دقت تکنیک آزمایش مثلا تفاوت الایزا، الکسیس و PCR در آزمایش ایدز چیست؟
  • 5- دلایل احتمالی افزایش و کاهش پارامتر‌های آزمایش مثلا چه عواملی باعث می‌شود در ادرار من خون وجود داشته باشد؟
  • 6- توضیح عوامل مختلف تاثیر گذار بر نتایج آزمایش مثلا فوتبال دیروز عصر من چه تاثیری بر آزمایش خون من گذاشته است؟
  • 7- توصیه‌های لازم برای تغییر در سبک زندگی و تغذیه مثلا با توجه به آزمایشم کمبود ویتامین E و ویتامین B12 خود را چگونه جبران کنم؟
  • 8- معرفی متخصص مناسب با توجه به نتایج آزمایش و شرایط بیمار مثلا حالا که آزمایش تایپ 18 اچ پی وی من مثبت شده است پیش کدام متخصص باید بروم؟ پوست، عفونی یا ارورولوژی یا زنان؟ و …
تفسیر دقیق آزمایش

درباره دکتر لاندا بیشتر بدانید

چشم انداز دکتر لاندا کمک به انسان‌ها برای آگاهی بیشتر دربار‌ه‌ی بدن و سلامتی خود می‌باشد. هدف ما این است که همه ایرانیان و فارسی‌زبانان دنیا قادر باشند براحتی و در سریعترین زمان ممکن بیشترین اطلاعات و آگاهی را از برگه جواب آزمایش و سونوگرافی خود با زبانی ساده و معتبر کسب کنند. همچنین ما این امید را داریم که بتوانیم در آینده این خدمات را به سایر کشور‌های منطقه ( خاورمیانه و شمال آفریقا ) نیز ارائه دهیم.