چه قدر طول می‌کشد تفسیر آزمایش من آماده شود؟

در ساعت‌های بین 8 صبح تا 12 شب بین یک تا دو ساعت و در حالت اورژانسی حدود نیم ساعت

هزینه تفسیر آزمایش من چقدر می‌شود؟

برگه اول 8 هزار تومان برگه دوم 6 هزار تومان و برگه سوم و بیشتر 4 هزار تومان

آیا خیلی سریع می‌توانید تفسیر جواب آزمایشاتم را به من بگویید؟

بله. با انتخاب گزینه اورژانسی، تفسیر آزمایش شما زیر نیم ساعت انجام می‌شود.

سن، جنس و دلیل انجام آزمایش و ... را چرا از من می‌پرسید؟

زیرا هر یک از این عوامل در نتایج آزمایش شما و در نتیجه تفسیر آن تاثیر گذار هستند. بعنوان مثال آلکالن فسفاتاز بالا در پسری 10 ساله طبیعی است و در خانمی 46 ساله می‌تواند نشانه سرطان باشد.

آزمایشات من توسط پزشک عمومی تفسیر می‌شود یا متخصص؟

خودتان می‌توانید انتخاب کنید که پزشکان متخصص اقدام به بررسی و تفسیر آزمایشات شما داشته باشد یا پزشکان عمومی

آیا پزشکان شما دارو نیز تجویز می‌کنند؟

خیر. تجویز دارو باید با معاینه حضوری صورت گیرد. با توجه به نتایج آزمایشات و سونوگرافی شما، مکمل‌‌ها، مواد غذایی و تغییرات سبک زندگی، لازم را خدمتتان توضیح می‌دهند.

چگونه از آماده شدن فایل صوتی اختصاصی تفسیر آزمایش خود مطلع می شوم؟

بلافاصله پس از آماده شدن فایل صوتی اختصاصی تفسیر آزمایش شما با پیامکی از آماده شدن آن مطلع می‌شوید.

فایل صوتی تفسیر آزمایش خود را کجا دریافت و گوش می‌کنم؟

پس از آماده شدن، پیامکی دریافت می‌کنید که حاوی لینکی است که با کلیک بر روی آن به پنل خوددسترسی می‌یابید. تفسیر آزمایش در قسمت جزییات (شنیدن تفسیر) می‌توانید براحتی بشنوید و دانلود کنید.

کدام یک از پزشکان شما جواب آزمایش من را تفسیر می‌کند؟

پس از ارسال تصویر جواب آزمایشات خود و مشخص کردن پزشک عمومی یا متخصص، اولین همکار پزشکی که آزمایشات شما را مشاهده و پذیرش کنند، اقدام به تفسیر آزمایشاتتان می‌کنند.

بعد از دریافت و شنیدن تفسیر آزمایش خود باز هم می‌توانم سوال بپرسم؟

بله می‌توانید مجدد یکبار دیگر نیز سوال بپرسید. توصیه ما به شما این است که، تمام نکات و جنبه‌ها، دارو‌های مصرفی ( که بر نتایج آزمایش تاثیرگذار هستند ) و سوالاتی را که دارید را در ابتدای ارسال آزمایشات در قسمت توضیحات ذکر کنید تا تفسیر دقیق‌تر و کامل‌تری را از پزشکان ما دریافت کنید.

سیاست حفظ محرمانگی، دکتر لاندا چیست؟

دکتر لاندا خود را کاملا متعهد به حفظ اسرار بیماران وکاربران خود می‌داند.
تمام تصاویر آپلود شده مجدد نام گذاری متفاوت می‌شوند و ارتباط مرورگرها با هاست نیز از طریق پروتکل HTTPS است که توسط اتصالات SSL به صورت نامتقارن رمزگذاری شده است
همچنین شما پس از پایان تفسیر آزمایش خود می‌توانید آزمایشات خود را با زدن دکمه “فراموشش کن” از کل سیستم دکتر لاندا حذف کنید. فایل‌های ارسالی شما نیز بعد از سه ماه خودبخود از سیستم حذف می‌شود.

چرا خودم آزمایش خود را با جستجو در اینترنت تفسیر نکنم؟

بدن انسان پیچیدگی‌های بسیاری دارد و پزشکان عمومی و متخصص سا‌ل‌ها صرف مطالعه و یادگیری آن می‌کنند و دروس تخصصی آن را می‌خوانند. تفسیر آزمایش و سونوگرافی باید توسط پزشک با در نظر گرفتن سوابق پزشکی، سن، جنس و... با دقت انجام شود. تفسیر آزمایش توسط غیرپزشک می‌تواند باعث عدم پیگیری درمان،آسیب ارگان‌ها و حتی مرگ شود.

چرا غیر پزشک نباید آزمایش من را تفسیر کند؟

چون تخصص آن فرد نیست. از نظر قانونی فقط پزشکان اجازه طبابت و تفسیر آزمایش بیمار را دارند. زیرا فرد غیر پزشک (کارمندان آزمایشگاه، پرستار و...) ممکن است با اطلاعات غلط یا ناقص خود باعث گمراهی، آسیب و حتی مرگ افراد شود. این دخالت از نظر قانونی و قضایی نیز قابل پیگیری است.

آیا از نظر منشور حقوق بیماران، تفسیر آزمایش توسط پزشکان مختلف، می‌تواند صورت گیرد؟

طبق بند سه منشور حقوق بیماران، حق انتخاب و تصمیم‌گیری آزادانه بیمار در دریافت خدمات سلامت باید محترم شمرده شود .طبق این بند و بخش‌های ادامه آن، بیمار می‌تواند علاوه بر پزشک معالج، به اختیار و تصمیم خود پزشک دومی نیز به عنوان مشاور انتخاب کند.
خدمات دکتر لاندا طبق این بند منشور حقوق بیماران می‌باشد و تنها جنبه مشاوره‌ای دارد.